Celý život se hledáte?

Celý život se hledáte?

Máte pocit, že se celý život hledáte a že je s vámi něco špatně?

Každá životní etapa je jako nový příběh, plný různorodých témat, která se stávají naší dočasnou vášní. Pro mnohé z nás je běžné, že se ponoříme do jednoho tématu intenzivně, jen abychom se později obrátili k něčemu zcela odlišnému. Zdá se, že proměnlivost a pohyb jsou naší konstantou, která se nám ale vůbec  nelíbí.

Osobně jsem prošla řadou těchto fází. Zabývala jsem se zdravím, osobním rozvojem, prací s energiemi a mnoha dalšími tématy. Ale vždycky jsem se ptala sama sebe, proč nemohu najít jedno téma, které by mě naplňovalo po celý život, které by bylo mou stálou vášní? Co je se mnou špatně?

Ale pak jsem si uvědomila, že to, co jsem považovala za zmatek, byla ve skutečnosti cesta po spirále poznání a prozkoumávání. Téma se ke mně vracelo, avšak pokaždé jsem na něj nahlížela z jiné perspektivy. Časem jsem začala vidět nové úhly pohledu a získávala nové poznatky a zkušenosti.

Byl to aha moment, když jsem si uvědomila, že tato spirála nebyla ztrátou, ale průvodcem k poznání. Začaly se odhalovat nové vrstvy porozumění. Zjistila jsem, že stále jsem neměla jediné téma, ale to možná ani nebylo nutné.

Můj zlom přišel, když jsem narazila na test vášní. Jeho výsledky mi otevřely oči – pomáhat ostatním najít jejich vášně, definovat jejich poslání a sny v životě se stalo i mým vlastním tématem. Propojení tohoto poznání s koučováním, kterému jsem se začala aktivně věnovat, dalo všemu smysl.

Moje cesta hledání jediného životního tématu se změnila v cestu objevování různorodosti, která mi pomohla spojit moji vášeň s posláním. 

Ať už se téma vrací nebo nové přichází, nyní vím, že je to součást mojí cesty. Mojí životní vášní se stalo pomáhat ostatním objevovat jinich vášně a směr, kdykoliv mají v životě pocit, že jsou zaseklí na místě a nevědí jak dál.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *